Levonelle, masz aż 72 godziny by ratować sytuację.

1384946225-SLevonelle jest doraźnym środkiem antykoncepcyjnym (tzw. “pigułką po”), która skutecznie przeciwdziała zajściu w ciążę do 72 od odbycia niezabezpieczonego stosunku płciowego. Aby uzyskać najwyższą, 95-procentową skuteczność antykoncepcyjną, należy zażyć pigułkę przed upływem 24 godzin od odbycia stosunku.


Jak działa Levonelle?
Substancją czynną preparatu Levonelle jest syntetyczny odpowiednik progesteronu, który zapobiega uwalnianiu jajeczka podczas owulacji. Dodatkowym działaniem tego składnika jest zagęszczanie śluzu szyjki macicy, co skutecznie utrudnia przedostanie się nasienia do jajeczka. Substancja ta oddziałuje również na środowisko wewnątrzmaciczne, zmieniając je w taki sposób, aby zapobiec rozwinięciu się jajeczka, gdyby doszło do jego uwolnienia i zapłodnienia.


Skutki uboczne?
Jako preparat jednoskładnikowy, Levonelle zazwyczaj nie wywołuje skutków ubocznych. Czasami jednak u stosujących go kobiet może wystąpić plamienie lub krwawienie przedmiesiączkowe lub rzadziej bóle głowy i brzucha, biegunki oraz uczucie zmęczenia.